Otwarcie Dekady w Sieradzu!

W sobotę, 5 listopada, doszło do długo wyczekiwanego otwarcia nowoczesnej galerii handlowe w Sieradzu. Dekada Sieradz została otwarta tuż po przecięciu wstęgi przez burmistrza miasta, a mieszkańcy Sieradza momentalnie oddali się zakupowemu szaleństwu. Niektórzy na moment otwarcia czekali pod galerią już od północy. Sklepy kusiły tego dnia specjalnymi promocjami i konkursami.

W zbudowanej u zbiegu ulic Sareńskiej i Wojska Polskiego Galerii znalazły się salony takich sieci jak Media Expert, H&M, C&A, Mohito, Diverse, CCC, empik, Rosmann, Apart czy Grycan. Jest też duży hipermarket Tesco. Bez najemcy zostało jeszcze tylko 8 lokali, ale inwestor ma nadzieję podpisać ostatnie umowy najmu jeszcze w tym roku. Szczególnie liczy na lokalne marki. Głównym założeniem inwestora było przyciągnięcie do galerii sieci, które z różnych nie znalazły miejsca w jednym z dwóch pozostałych centrów handlowych, jakie już mieszczą się w Sieradzu.

Plany powstania galerii pojawiły się już w 2007 roku, kiedy to inwestor kupił działkę pod obiekt. Pierwsze plany zakładały uruchomienie centrum już w 2010 roku, jednak plany inwestora pokrzyżował kryzys gospodarczy. Na szczęście inwestycję udało się z powodzeniem zakończyć. Dekada Sieradz kosztowała aż 60 milionów złotych.